Význam masáží

Lymfatické masáže

Lymfatické masáže jsou klinicky testovanou metodou, jež se zakládá na znalostech lymfatického systému organismu. Tento systém je tvořen lymfou, tělní tekutinou, která je vedena sítí mízovodů k mízním uzlinám, kde dochází k její filtraci. Funkcí lymfatického systému je neustále odvádět všechny škodliviny a cizorodé látky z těla a fakticky tak udržovat imunitní systém. Problém nastává ve chvíli, kdy se lymfa v určitých partiích zablokuje a v postiženém místě a konečně v celém organismu se hromadí škodlivé látky. Nedochází k látkové výměně a vznikají nepříjemné otoky, záněty, chronická únava, patologické ukládání tuků či pokles elasticity kůže projevující se například jako celulitida.

Lymfatické masáže jsou účelným prostředkem pro podporu či znovu obnovení činnosti lymfatického systému. Odborník pomocí speciální hmatové techniky stimuluje lymfu tak, aby se dostala do mízních uzlin a nezadržovala toxiny v lymfatických drahách. Užívá přitom malého tlaku a nižší frekvence, než jsme zvyklí u klasických masáží. Masírují se lymfatické dráhy na celém těle nebo jen určité partie. Lymfatické masáže výrazně zlepšují samočistící detoxikační schopnost těla a posiluje imunitu. Podstatnou součástí terapie je také spoluúčast pacienta, který musí dbát na správnou životosprávu, životní styl, držení těla či dýchání, pitný režim.

Používají se nejen jako prevence a léčba křečových žil, ale zásadní využití mají v medicíně při regeneraci kdy účinně odstraňují otoky. K pozitivním účinkům masáže dále patří:

        - odstraňování metabolitů z kůže a podkoží, odtok nadbytečné tekutiny, regulace otoků

        - zajišťuje rovnoměrné ukládání tuků v podkoží (celulitida)

        - zlepšení celulitidy, akné, napomáhá regeneraci a elasticitě kůže

         -odstraňuje únavu, bolesti hlavy

         -regulace vstřebávíní vody, vyrovnává vodní hospodářství v podkoží

         -prevence žilních otoků a bércových vředů

Masáže jsou jako prevence doporučovány lidem sedavého zaměstnání či naopak těm, jež musí dlouho stát. Vhodná je i pro sportovce pro odlehčení svalového napětí a vyčerpání. Lymfatické masáže jsou příjemnou relaxační terapií.

Masáž není vhodná (kontraindikace):

-zánětlivá onemocnění

-těhotenství, menstruace

-vředové choroby, spastická obstipace (křečová zácpa)

-astma bronchiale (pouze ustálený klient)

-srdeční choroby, štítná žláza

-infekční a horečnaté stavy

-hemofilie, tromboflebitidy -akutní záněty žil

-infarkt myokardu, angina pektoris

-vysoký tlak (hypertenze)

-zhoubné nádory, těžká onemocnění ledvin a jater

  • Tlaková masáž pomocí přístroje  Ballancer

Tlaková masáž pomoci přístroje je vlastně velmi jemná povrchová masáž. Kvalitní přístroj je řízený počítačem s možností nastavení vybraného programu podle typu vašeho problému.

S sebou si přinesete volnější leginy a ponožky -lepší i volnější triko a spodní prádlo.

Nejčastější indikace:

  • celulitida, tvarováni postavy a zhoršená elasticita kůže
  • otoky nohou a pocit těžkých nohou
  • zlepšeni prokrvování končetin a posílení lymfatického systému
  • únavový syndrom
  • celkové zlepšení metabolismu a detoxikace
  • pomáhá proti vzniku křečových žil

 

Lávové kameny „Hot stones“:

Tato masáž je právem nazývána Perlou mezi masážemi. Při masáži lávovými kameny se používají kvalitní teplé lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle (čakry, energetická místa, problematická zatuhlá místa), nebo se s kameny masíruje.Tato relaxační metoda má blahodárné účinky na duši i tělo a pomáhá posilovat imunitní systém.

 

Klasická masáž:

U klasické masáže dochází k uvolnění napětí ve svalech, napomáhá od bolesti a odstraňuje svalovou dysbalanci.